Bilim ve Teknolojinin Eğlenceli Hali

Tekno Macera, ASELSAN tarafından Türkiye’deki 6-12 yaş grubundaki çocukların teknolojide üretken olmalarını hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesidir.

Savunma Sanayi Başkanlığı bünyesinde kurulan ASELSAN Tekno Macera, geleceğin yerli ve milli teknolojisinin temellerini atmak için ücretsiz bir dijital eğitim platformu kurarak çocukların gelişim ve öğrenme sürecine eğlenceli bir yoldan katkı sağlamayı hedefliyor. Proje kapsamında Tekno Macera web sitesinde videolar, öğretici blog yazıları, eğitici animasyon ve oyunlar, mini testler, bilgilendirici haber yazıları ve küçük yarışmalar bulunuyor.

Misyonumuz

Tekno Macera olarak misyonumuz, Türkiye’deki 6-12 yaş arası çocukların bilim ve teknoloji alanındaki gelişimlerini eğlenceli ve öğretici içeriklerle desteklemek.

Neler Yaptık?

Tekno Macera kurulduğu günden bugüne kadar Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklara ulaşarak onlara bilim ve teknoloji dünyasının kapılarını açtı.

Tekno Elçilerimiz

Tekno Macera dünyasında çocuklara sunduğumuz birbirinden renkli ve öğretici içeriklerin hazırlanmasında emeği geçen ve içerikleri, çocukların psikolojik ve zihinsel gelişimleri bakımından titizlikle değerlendiren Tekno Elçilerimizi tanıyalım.